KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 12691309
nr 1269 1309
Gunnar Hallström
(1875-1943), Sverige
Grafiskt blad, Karl XII vid gravöppningen 1917. Signerad "Gunnar Hallström Riddarholmskyrkan 1917", ca 37x60 cm
Gunnar Hallström, svensk bildkonstnär född 1875, död 1943 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:20:33
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Gunnar Hallström
Läs mer om Gunnar Hallström